שאלות ותשובות

בשל שיטת המס בישראל, מס הכנסה נקבע בהתאם להכנסה השנתית החזויה אך נגבה על בסיס חודשי. כתוצאה מכך, לא נעשה חישוב שנתי בפועל, מה שגורם לאנשים רבים להתעלם מזיכויי מס פוטנציאליים (הטבות) או בסופו של דבר לשלם מסים על סמך מדרגת מס שגויה.

בוודאי, עם זאת, מתן דיווח לא מדויק עלול להוביל לחבות מס פוטנציאלית מול רשויות המס. בנוסף, אם תבחר בבקשה עצמאית, תצטרך לאסוף את כל המסמכים וההרשאות הדרושים, כגון קבלת תלושי שכר של 6 שנים וטופס 106 מכל אחד מהמעסיקים שלך.

על פי החוק הישראלי, אתם זכאי לבקש החזר מס עד שש השנים האחרונות. ההחזר המגיע לך עבור שנים קודמות יופקד בחשבונך בצירוף ריבית והתאמות לאינפלציה.

היתרון של בדיקת החזרי מס בלבד באמצעות חברת מחזירים בע"מ הוא שאנו אוספים את פרטי ההכנסה שלך, מבצעים את החישובים הדרושים, ולאחר מכן ממשיכים להגיש את הדוח למס הכנסה. במקרים בהם אין החזר מס פוטנציאלי, ללא נגיש את הבקשה.

נכון מאוד. אנו נשיג את כל טפסי 106 הדרושים מהמעסיקים השונים שלכם בשנים האחרונות. בנוסף, אנו נטפל בשמך ברכישת מסמכים מחברות ביטוח, חברות פנסיה ומקורות רלוונטיים נוספים. עם השירותים שלנו, לקוחות יכולים להיות רגועים בידיעה שאנו מטפלים בכל השלבים הדרושים עד שהכספים יופקדו בבטחה לחשבונותיהם.

בממוצע, התהליך נמשך בדרך כלל כחודשיים אבל לרוב, התהליך יקח פחות זמן. חשוב לציין כי סקירה זו מקיפה את שש השנים האחרונות, הכוללת איסוף של מסמכים ותעודות רבות.

ככלל, ההערכה מתייחסת בעיקר לשכירים. עם זאת, ישנם מקרים בהם עצמאים יכולים להפיק תועלת משמעותית על ידי הגשת דו"ח תיקון, שיכול להחזיר עשרות אלפי שקלים. לפיכך, מומלץ גם לעצמאים לעבור תהליך הערכה.

כ-75% מהשכירים בישראל זכאים להחזרי מס. עם זאת, בשל מודעות מוגבלת ואתגרים בגישה למידע רלוונטי, רק כ-15% מהאנשים הזכאים אכן מבקשים את ההחזרים שלהם. אי התאמה זו מביאה לסכום מוערך של כ-9 מיליארד שקל שאינם נתבעים כיום בכספי המדינה, המגיעים לציבור השכירים. בממוצע, חברתנו מבטיחה החזר מס של 8,600 ₪ לעובד.

אנו יועצי מס ורואי חשבון מנוסים, מוסמכים על ידי רשות המסים, בעלי ניסיון רב של עשרות שנים בתחום.

כל ההתקשרות עם החברה שלנו מתבצעות באמצעות מנהל תיק ללקוח ייעודי שיוקצה לך מתחילת השירות שלנו ועד להפקדת החזר המס לחשבונך. מנהל תיק לקוח שלך יספק לך את מספר הנייד האישי שלו ודואר אלקטרוני

משך זמן טיפול לקבלת החזר מס הינו בין 3 ל-4 חודשים; עם זאת, משך זמן זה יכול להשתנות בהתאם למיקום המגורים שלך וליעילות של פקיד המס האזורי שלך. כל פקיד שומה פועל בקצב האישי שלו, כאשר פקיד השומה מייצג את "סניף מס ההכנסה" האזורי שלך.

סיפורי הצלחה